Terasy Grenadeck

23.06.2011 11:18, Terasy

Jaký typ podlahy si zvolit na terasu kolem bazénu? Na tuto otázku jsem se též ptal. Tak jsem si řekl, že na internetu se v dnešní době najde neskutečně mnoho informací a začal jsem hledat.

Po krátké chvíli jsem narazil na zajímavé podlahy na terasy. Konkrétně mě zaujal podlahový profil Grenadeck. Barva profilu je červenohnědá. Rozměry profilu jsou: 34 x 140 mm. Cena za m2 je 942 Kč. Grenadeck je výrobek z dřevoplastové směsi = kombinace dřevěných pilin se zdravotně nezávadným, termoplastickým polypropylenem. Dřevěný podíl - 60%, polypropylen - 40%. Materiál podlahového profilu Grenadeck je probarven ve hmotě, tzn. že při poškození plochy či poškrábání se zobrazí stále stejný a celistvý barevný tón. Grenadeck také podléhá přírodnímu zešednutí (jedná se o tzv. dřevěnou patinu) – díky přítomnosti pilin barva časem trochu vybledne. Vyblednutí trvá několik týdnů až měsíců a dále je již neměnné. Tento efekt je stejný u všech výrobků ze dřeva.

Terasová prkna jsou bez vad - nemají žádné růstové defekty, jako jsou suky, otvory po hmyzu apod. Velmi kvalitně též nahrazují exotické dřevo. Terasy Grenadeck jsou vůči povětrnostním vlivům o dost odolnější než dřevěné, možnost napadení dřevokaznými houbami je podstatně menší než u dřevěných. Terasové podlahy jsou až o polovinu lehčí než z exotického dřeva. Terasové podlahy jsou bez hrubých třísek a trhlin, neštěpí se a nekroutí. Terasa není kluzká ani za deště – to je například u mě velmi důležitý a spekt. A hlavně: chlorovaná voda v koncentraci běžné pro bazény nemá na podlahový profil Grenadeck žádný vliv.

Pokud vás zaujali terasy Grenadeck, neváhejte se podívat na pěkně zorganizované webové stránky: http://www.terasy-twinson.eu.